Regulamin zajęć studenckich

1. Warunkiem zaliczenia ćwiczeń i dopuszczenia do egzaminu z przedmiotu jest zaliczenie wszystkich zajęć dydaktycznych. Maksymalna ilość usprawiedliwionych nieobecności  (zwolnienie  lekarskie lub karta informacyjna ze szpitala)  w ciągu   semestru - 2. Usprawiedliwione nieobecności na zajęciach należy zaliczyć u asystenta prowadzącego zajęcia. Zaliczanie przedmiotu i przystąpienie do egzaminu w przypadku braku usprawiedliwienia  nieobecności lub przy większej liczbie nieobecności usprawiedliwionych jest uzależnione od decyzji  Dziekanatu.

2. Studenci zobowiązani są do odbywania zajęć we własnych grupach dziekańskich. Odrabianie zajęć z inną grupą jest ograniczone do sytuacji wyjątkowych i możliwe w uzasadnionych przypadkach po uprzednim uzyskaniu pisemnej zgody kierownika Zakładu.

3. Adiunkci Zakładu prowadzą dyżury dydaktyczne, w wyznaczonych godzinach, w trakcie których studenci  mogą uzyskać dodatkowe informacje oraz odbyć konsultacje dotyczące zajęć z przedmiotu.

4. Studenci są zobowiązani do przygotowania się do aktualnych zajęć aby w pełni wykorzystać czas  ćwiczeń i seminariów. Stopień przygotowania do ćwiczeń i seminariów może być sprawdzany w formie pisemnej (test lub pytania otwarte).

5. W semestrze zostaną przeprowadzone seminaria sprawdzające w formie pisemnej (test lub pytania otwarte). Osoby, które nie zaliczą sprawdzianu muszą przystąpić do kolokwium wyjściowego w celu zaliczenia zajęć dydaktycznych przed egzaminem.

6. Studenci, którzy zaliczyli zajęcia dydaktyczne i uzyskali średnią ocenę z seminariów sprawdzających co najmniej 4.5 i mogą przystąpić do egzaminu w terminie zerowym po uprzednim uzgodnieniem terminu egzaminu z sekretariatem Zakładu.

7. Egzamin z przedmiotu w pierwszym terminie odbywa się w sesji letniej (test lub pytania otwarte).

8. W czasie sprawdzianów wiedzy obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych i fotografowania książeczek testowych i kart odpowiedzi.